המועד הקובע לספירת ימי המשלוח הוא מיום קבלת אישור הזמנה, לאחר התשלום בגין הפריט יישלח לרוכש הפריט לפי כתובתו המצוינת באתר ו/או באישור ההזמנה ו/או בביצוע ההזמנה.
תהיינה מספר אפשרויות שילוח:
באמצעות דואר ישראל תוך 14 ימי עסקים או באמצעות שליח עד הבית -עד 3 ימי עסקים מיום אישור ההזמנה או באזורים חריגים באמצעות שליח עד הבית -עד 5 ימי עסקים מרגע אישור ההזמנה . אזורים חריגים לעניין סעיף זה , הינם אזורים המופיעים בטבלת אזורים חריגים של חברת השליחים ולרבות : יישובי רמת הגולן וגבול הצפון , יישובי המגזר הערבי , יישובי בקעת הירדן , יישובים מעבר לקו הירוק (שטחים) ,יישובי עוטף עזה , אילת , ים המלח ויישובי הערבה .
ימי עסקים הינם ימי חול , ראשון עד חמישי ואינם כוללים שישי , שבת , ערבי חג , ימי חג , וחול המועד .
עלויות המשלוחים הם כדלקמן : בהזמנת אקססוריז לבית- 49 ₪ שליח עד הבית , בקנית פריטים גדולים ו/או שבירים – עלות המשלוח 180 ש"ח.
החברה שומרת לעצמה את הזכות להוסיף ו/או לגרוע אפשרויות שילוח ו/או צורות קבלת הפריט, הכל לשיקול הדעת הבלעדי של בעל האתר.
באם ההזמנה מתבצעת כעיסקת תשלומים, לחברה הזכות לגבות בתשלום הראשון את עלות השילוח.
החברה לא תישא באחריות לעיכוב ו/או איחור בשילוח שמבוצע ע”י צד ג’ ו/או מושפע מכוח עליון ו/או שביתות ו/או השבתות ו/או אי מענה מצד הלקוח לתיאום המשלוח ו/או כל סיבה אחרת שבעל האתר לא יכל למנוע אותה. עיכוב כאמור לא יהווה הפרת התחייבות לאספקת המוצר.
לחברה תישמר הזכות לספק את המוצר בחלוף הגורם המונע ו/או המעכב את האספקה כאמור. כאשר ספירת מניין הימים לאספקת המוצר ימשכו מהמועד בו המניעה קטעה את ספירת הימים.
חברות שילוח מסרבות לעיתים לבצע שילוח לאזורים מסוימים, במצב המתואר יתואם אזור שיהיה מקובל על שני הצדדים.
שירות השליחות ואזורי הכיסוי נתונים לשיקול דעת בעל האתר בלבד, והינו בתחומי מדינת ישראל והכל באזורים מסוימים בלבד לפי מדיניות האתר. לבית העסק שמורה הזכות לשנות את אזורי החלוקה ללא הודעה מוקדמת מראש ובכל עת.
במידה ויתברר לחברה לפי נהליה ומדיניותה כי לא ניתן לספק את הפריט לרוכש ולא ימצא פתרון הולם אחר, רשאית החברה לבטל את העסקה בכל מועד עד לאספקת המוצר. בוטלה העסקה, הלקוח יהיה זכאי לכספו חזרה באמצעות אמצעי התשלום אותו ביצע את ההזמנה המקורית ו/או יבוטלו חיובי האשראי ו/או יתבצע זיכוי בגובה החיוב, יודגש כי הלקוח לא יהיה זכאי לפיצוי כלשהו מכל סוג בשל ביטול העסקה.
על הלקוח ליידע את החברה באם הפריט לא התקבל בתקופת האספקה הנקובה באתר.
תנאי השילוח יבוצעו בהתאם למפורט בדף המוצר במידה ורשום מידע שונה מתקנון האתר.
מניין הימים יחל מרגע קבלת אישור הזמנה וביצוע התשלום בפועל במחשבי החברה כאמור.

המשתמש רשאי לבטל עסקה שביצע באתר ע”פ חוק הגנת הצרכן, התשמ”א 1981 (להלן: “חוק הגנת הצרכן“) ובהתאם למדיניות החזרת מוצרים שתפורסם מעת לעת לשיקול דעת החברה באתר ו/או בתקנון זה.
ביטול הזמנה ייעשה מיום ביצוע ההזמנה עד ארבע עשר ימים מיום קבלת המוצר או קבלת מסמך ערוך לפי ס’ 14ג(ב) בהתאם לחוק הגנת הצרכן הכולל בין היתר פרטים אודות ביצוע העסקה המקורית.
הרוכש יהיה רשאי לקבל החזר כספי מלא לפי אמצעי התשלום שביצע את העסקה ו/או כל דרך אחרת שייבחר האתר. הכל בתיאום החזרת המוצר בפרטי ההתקשרות המופיעים באתר ו/או בתקנון זה- לצורך החזרה או החלפה של מוצר על הרוכש ליצור עמנו קשר בהודעה בכתב עם פרטי ההזמנה, לצורך בירור הפניה ולקבלת אישור להחזרה. על הרוכש לוודא קבלת המוצר עימנו בכתב ושקיבלנו את המוצר לאחר משלוחו ולא יאוחר משני ימי עסקים מעת המשלוח ועל חשבונו.
קבלת המוצר במשרדנו אינה מהווה אישור להחזרת המוצר לצורך זיכוי.
החזרת המוצר תשלח לכתובת : לגעת במשי פאי בע"מ , רחוב הבושם 3 מבשרת ציון מערב.
בביטול עסקה על הלקוח להודיע באם מעונין בזיכוי כספי בכרטיס האשראי או בזיכוי לרכישה אחרת באתר .
החזרת המוצר תתאפשר רק במצב שלא נעשה שימוש במוצר והוא נשמר באריזתו המקורית, וללא פגם ו/או בלאי בצירוף החשבונית המקורית .
תשלום בכרטיס דיירקט לא ניתן לזכות כספית אלא זיכוי באתר לרכישת מוצר אחר .
עסקה שבוצעה בתשלומים , תוחזר בתשלומים באותו כרטיס אשראי בו בוצעה העסקה .
באם העסקה / ההזמנה מבוטלת מכל סיבה שהיא למעט סיבה באחריות החברה, תהיה רשאית החברה לגבות 5% מעלות המכירה בגין חיוב עמלת חברת האשראי ובנוסף את עלויות המשלוח/הובלה.
אפשרות זיכוי קיימת רק בתנאי שהמזמין הוא זה שרכש את המוצר, ושילם עבורו בכרטיס אשראי שנמצא ברשותו, וקיימת ברשותו קבלת האשראי המקורית כפי שנשלחה אליו במעמד הרכישה.
תנאי הביטול הנזכרים לעיל לא יחולו על מוצרים ו/או פריטים אשר יוצרו בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן שבס’ 14(ג)ד-טובין שיוצרו במיוחד לפי הזמנה של הצרכן. אלא אם בית העסק לפנים משורת הדין יסכים לכך.
הביטול ייעשה באמצעות מייל לחברה ו/או כל דרך אחרת שבעל האתר ייראה לנכון ויפרסם באתר.
ביטול ההזמנה בכפוף כי הלקוח יחזיר את המוצר לבית העסק על חשבונו באריזתו המקורית , שלם ו/או ללא פגיעה ו/או נזק ו/או פגם ו/או קלקול כשהוא במצב חדש , תקין וללא שימוש כלל .
במידה וקיבלתם מוצר שהיה ניראה לכם שונה באתר עצמו במידותיו, בצבעו וכדומה, יש לפנות לבית העסק באופן מסודר ובכתב תוך 14 יום כאמור. לבית העסק שיקול הדעת הבלעדי באם לקבל את המוצר חזרה. בכל מקרה כזה אם תחליט החברה לבטל את העסקה, יחויב הלקוח בחיוב 5% ומחיר עלויות המשלוחים.
אחריות החברה תחול כל עוד השימוש במוצרים נעשה באופן סביר בהתאם למה שמקובל , תלוי בסוג המוצר .
במידה וקיבלתם מוצר שאתם חוששים שהוא פגום , יש לפנות ולהודיע לבית העסק תוך 24 שעות מקבלת המוצר , להחזירו לבית העסק וזאת לצורך בדיקה . מוצר שימצא פגום שבאחריות בעל האתר ,יתקבל עליו זיכוי מלא אך לא תקום עילה לפיצויים.